Майстрам і виконавцям фольклору

НМНАПУ – Знайомство

ІНФОРМАЦІЯ
ДЛЯ НАРОДНИХ МАЙСТРІВ, ФОЛЬКЛОРНИХ ГУРТІВ
ТА ОКРЕМИХ ВИКОНАВЦІВ


 

ШАНОВНЕ ТОВАРИСТВО!

 
Ми завжди раді спілкуванню і співпраці з Вами. У наш бурхливий час тим, хто прагне зберігати і примножувати власною творчістю надбання народних традицій, варто об’єднувати свої зусилля – як заради власних зацікавлень чи улюбленої роботи, так і в ім’я спільної справи. Тож музейні ярмарки, свята й пам’ятні дні – це нагода оприлюднити й реалізувати нашу з вами працю, а також можливість нам усім зібратися разом і поспілкуватися про питання фахові та особисті.

Заходи, організовувані нашим Музеєм, об’єднує головна мета: збереження, відродження і якнайширше висвітлення надбань народної традиційної культури – як української, так і інших народів, представники яких віддавна живуть в Україні. Тож якщо Ви глибоко цікавитеся народною традицією і прагнете мати її частинкою свого життя – нам по дорозі!.. :)

Ясна річ, це накладає певні зобов’язання на учасників музейних ярмарків та свят. Адже Україна має безліч талановитих і вмілих людей, які знаходять творче самовираження в різних галузях мистецва – і академічного, і самодіяльного, і вжиткового. Є й укладені вже системи заходів та фахові кола, де можна реалізувати найрізноманітніші задуми. Але заходів, чітко орієнтованих на народну традицію, якомога ближчу до автентики, у нашій державі відбувається не так уже й багато…

Відтак, поважаючи мистецькі таланти і творчі звершення різних течій, ми залучаємо до участі в заходах Музею лише тих майстрів і виконавців, які у своїй творчій праці чітко орієнтовані на народну традицію певної місцевості чи певного реґіону України. Просимо Вас поставитися до цього з повагою і розумінням.

 


НЕОБХІДНІ УМОВИ ДЛЯ УЧАСТІ В МУЗЕЙНИХ ЗАХОДАХ


 

ДЛЯ НАРОДНИХ МАЙСТРІВ:

  1. Відтворення традиційних для місцевості чи реґіону форм та асортименту виробів. Власна творчість – на основі традиційних зразків.
  2. Використання традиційних для місцевості чи реґіону матеріалів та технологій.
  3. Фаховий майстровий рівень виготовлення виробів.


 


 

ДЛЯ ФОЛЬКЛОРНИХ КОЛЕКТИВІВ ТА ОКРЕМИХ ВИКОНАВЦІВ –
співаків і музикантів:

  1. Оригінальний місцевий репертуар, найкраще – записаний чи перейнятий самостійно від старших людей. Власна творчість – на ґрунті народної.
  2. Автентичне або детально відтворене традиційне народне вбрання, характерне для Вашої місцевості.
  3. Виконавська майстерність.

 


 

Пріоритетність цих умов визначена саме в такому порядку; перше – найважливіше, і так далі. Акцентуємо насамперед історичну, етнографічну цінність твору, і виражений у ньому зв’язок поколінь. За цими принципами, зокрема, надається перевага при запрошенні на музейні ярмарки та заходи, а також при відзначенні кращих учасників. Якщо Ви зацікавлені працювати в цьому напрямку, але не маєте досить інформації чи зразків – звертайтеся, ми радо відповімо на Ваші запитання.

Щодо участі в ярмарках та музейних святах –
пишіть, телефонуйте, надсилайте нам фото, відео- та аудіозаписи,
або ж приїздіть для докладнішої розмови,
заздалегідь домовившись про зустріч з нашими працівниками…

 


ЧЕКАЄМО НА ВАС! :)