Про сайт

Наше Наші головні слова... Зроблено на wordle.net ;) Цей сайт − спроба об’єднати під одним віртуальним “дахом” розрізнену інформацію про народне будівництво, традиційний побут, культуру господарювання, обряди, звичаї та фольклор України.

Джерелом цих відомостей для нас є насамперед матеріальні та усні пам’ятки, зібрані у музеях чи зафіксовані в мандрівках і етнографічних експедиціях. Тож маємо на меті публікування наукових та науково-популярних видань, статей, оглядів, просто окремих світлин з коментарями тощо.

Проте для нині актуальних архітектурних і мистецьких пам’яток, зафіксованих поза музейними збірками, не подаємо точної адреси місцезнаходження, дбаючи насамперед про спокій їх власників і уникнення можливих спроб вандалізму. Живе десь давня хата у селі − то й нехай собі живе… :)

У публікаціях розрізняємо народну традицію:  
АВТЕНТИЧНУ = ПЕРВИННУ,   ВІДТВОРЕННЯ = ВТОРИННУ,   а також   НАСЛІДУВАННЯ,   ТРАНСФОРМУВАННЯ   та РЕКОНСТРУКЦІЮ традиції − в побуті й на сцені.

 


 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:

Проект “Україна Споконвічна” є некомерційним. Усі публікації подаються на сайті виключно для некомерційного використання (з метою їх популяризації).

Усі права на матеріали належать їх власникам, і на сайті представлені, оскільки знаходяться у відкритому публічному доступі мережі Інтернет.

За наявності заперечень щодо використання тих чи інших об’єктів авторського права, прохання направляти обґрунтовані заперечення на адресу: etno.ua@gmail.com.
 

При передруку та використанні матеріалів зазначте, будь-ласка, джерело – etnoua.info.

 


 

УВАГА!
Подані на сайті матеріали про музеї не обов’язково є актуальними для сьогоденних музейних експозицій
.

Публікації нашого сайту добираються за принципом якнайповнішого розкриття тематики народного будівництва та традиційного побуту. Зокрема, публікуються статті за друкованими джерелами 1970-80-х років − періоду становлення багатьох українських музеїв просто неба.

По актуальну інформацію радимо звертатися на офіційні сайти музеїв. Усі разом їх можна знайти в розділі   “Цікаві сайти: Українська етнологія, етнографія, етніка”.