Про сайт

Наше Цей сайт − спроба об’єднати під одним віртуальним “дахом” розрізнену інформацію про народне будівництво, традиційний побут, культуру господарювання, обряди, звичаї та фольклор України.

Джерелом цих відомостей для нас є насамперед матеріальні та усні пам’ятки, зібрані у музеях чи зафіксовані в мандрівках і етнографічних експедиціях. Тож маємо на меті публікування наукових та науково-популярних видань, статей, оглядів, просто окремих світлин з коментарями тощо.

Проте для нині актуальних архітектурних і мистецьких пам’яток, зафіксованих поза музейними збірками, не подаємо точної адреси місцезнаходження, дбаючи насамперед про спокій їх власників і уникнення можливих спроб вандалізму. Живе десь давня хата у селі − то й нехай собі живе… :)

У публікаціях розрізняємо народну традицію:  
АВТЕНТИЧНУ = ПЕРВИННУ,   ВІДТВОРЕННЯ = ВТОРИННУ,   а також   НАСЛІДУВАННЯ,   ТРАНСФОРМУВАННЯ   та РЕКОНСТРУКЦІЮ традиції − в побуті й на сцені.
 

 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:

Проект “Україна Споконвічна” є некомерційним. Усі публікації подаються на сайті виключно для ознайомлення і на правах реклами.

Усі права на матеріали належать їх власникам, і на сайті представлені, оскільки знаходяться у відкритому публічному доступі мережі Інтернет. Адміністрація сайту не має інформації про неправомірність опублікування цих матеріалів.

Якщо Ви не бажаєте, щоб інформація про об’єкт Вашого авторського права була розміщена на цьому сайті, − повідомте нам, будь-ласка, на адресу:

etno.ua@gmail.com
 

P.S. При передруку та використанні матеріалів зазначте, будь-ласка, джерело – etnoua.info.

 

УВАГА!
Подані на сайті матеріали про музеї не обов’язково є актуальними для сьогоденних музейних експозицій
.

Публікації нашого сайту добираються за принципом якнайповнішого розкриття тематики народного будівництва та традиційного побуту. Зокрема, публікуються статті за друкованими джерелами 1970-80-х років − періоду становлення багатьох українських музеїв просто неба.

По актуальну інформацію радимо звертатися на офіційні сайти музеїв. Усі разом їх можна знайти в розділі   “Цікаві сайти: Українська етнологія, етнографія, етніка”.